Screening

Screeningový test CAST slouží k potvrzení (příp. vyvrácení) autistických rysů u osob ve věkovém v rozmezí pět až sedmnáct let. Podezření na poruchu autistického spektra u dítěte nebo mladistvého může vyslovit jeho rodič, učitel, pediatr, psycholog nebo on sám. Screeningové testy mají své opodstatnění, jelikož jsou diagnostická vyšetření finančně náročná a dlouho se na ně čeká. Zároveň screening může podezření předem vyloučit, tedy předejde se zbytečné diagnostice. V případě potvrzení podezření (i když se nejedná o samotnou diagnostiku) můžeme začít s takovým člověkem, ale i s jeho rodinou pracovat specificky tak, jak to osoby s autismem vyžadují a potřebují.
V případě CASTu se jedná o jednoduchý rodičovský dotazník zaměřený na chování dítěte a jeho dovednosti. Administrace každého z dotazníků zabere asi 60 minut. Cílem je zachytit přítomnost PAS v co nejnižším věku jednotlivce.
Jednorázový screening je zpoplatněn podle našeho ceníku služeb. Pokud se ale následně (při potvrzení podezření) stanete klienty našich registrovaných služeb, screening provedeme zdarma.

Neváhejte kontaktovat našeho sociálního pracovníka

Vyškolení pracovníci naší organizace vám poradí ohledně problémů, které vás momentálně trápí. Zanechte nám zprávu a my se vám obratem ozveme.

Odesláním zprávy souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Máte otázky nebo si s námi potřebujete sjednat schůzku? Neváhejte se nám ozvat!