Sourozenecké skupiny

Cílem těchto setkání je snaha o zlepšení vhledu sourozence do problematiky postižení bratra nebo sestry. Snažíme se otevřít citlivá témata, probrat starosti a trápení, ale i radosti. Stejně jako u rodičovských skupin chceme podpořit sdílení těchto zkušeností s ostatními sourozenci skupiny ve stejné nebo podobné životní situaci.

Kromě toho jsou náplní těchto schůzek i praktické úkoly – jak si se sourozencem hrát, jak si s ním povídat pomocí náhradního komunikačního slovníku, co u něj tolerovat a co netolerovat, jak se vyrovnávat s maladaptivním chováním bratra nebo sestry a v neposlední řadě i jak mluvit o postižení svého sourozence s vlastními vrstevníky, učiteli, sousedy a dalšími. Jde nám především o sociální a emocionální podporu, ale stejně tak i o navýšení tolerance a empatie v sourozeneckém vztahu.

Kapacita jedné skupiny je pět osob + zkušený psychoterapeut. Na tato setkání dochází sourozenci sami bez rodičů (rodiče ale musí písemně s docházkou svých dětí souhlasit). Skupina je otevřená – nový sourozenec může přistoupit kdykoli do již rozběhnutých aktivit a stejně tak může kdykoli vystoupit.

Cena jednoho setkání je stanovena v našem Ceníku služeb.

Neváhejte kontaktovat našeho sociálního pracovníka

Vyškolení pracovníci naší organizace vám poradí ohledně problémů, které vás momentálně trápí. Zanechte nám zprávu a my se vám obratem ozveme.

Odesláním zprávy souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Máte otázky nebo si s námi potřebujete sjednat schůzku? Neváhejte se nám ozvat!