Rodičovské skupiny

Cílem rodičovských setkání je především sdílení zkušeností spojených s výchovou dětí s poruchou autistického spektra (PAS). Náplň jednotlivých setkání se individuálně přizpůsobuje zúčastněným rodičům až na skupině dle aktuální potřebnosti. Obsahem může být prakticky jakékoliv téma, které vás zajímá v souvislosti s výchovou dítěte s PAS nebo vůbec v rámci soužití rodiny. Každý z rodičů dostává svůj prostor pro vyjádření, avšak není do ničeho nucen. Ve skupině jsou stanovena pravidla, a to především respekt k druhým a mlčenlivost ohledně sdílených informací.

Rodiče v těchto skupinách jsou rozdělováni tak, aby spolu měli vždy něco společného – věk potomka, jeho diagnóza nebo doba uplynulá od stanovení diagnózy. Jsme si vědomi, že vzájemná sociální i emocionální podpora a nezbytně nutná psychohygiena rodičů (ale i prarodičů, opatrovníků, pěstounů atd.) jsou naprosto základní předpoklady pro kvalitní péči o člověka s PAS.

Setkání se účastní maximálně šest osob. Skupiny se setkávají každé tři týdny a jedno sezení trvá 90 minut. Je možnost setkávat se odpoledne, ale i dopoledne. Cena každého setkání je stanovena v našem ceníku služeb. První sezení je zdarma.

Pokud máte zájem o bližší informace a termíny následujících setkání, neváhejte nás kontaktovat.

Neváhejte kontaktovat našeho sociálního pracovníka

Vyškolení pracovníci naší organizace vám poradí ohledně problémů, které vás momentálně trápí. Zanechte nám zprávu a my se vám obratem ozveme.

Odesláním zprávy souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Máte otázky nebo si s námi potřebujete sjednat schůzku? Neváhejte se nám ozvat!